کارخانه صنایع خمیر و کاغذ دیبای شوشتر

کارخانه دیبای شوشتر با مساحت ۹۲ هکتار و زیربنای حدود ۲۰ هکتار در شمال استان خوزستان و با هدف استفاده از باگاس استخراج شده از کارخانجات نیشکر که یکی از مزیت‌های ایران و خاورمیانه به شمار می‌آید‌، تاسیس شده است.‌ این مجموعه در حال حاضر با استفاده از فناوری‌های نوین این صنعت و رعایت استانداردهای تجاری و عملیاتی بین‌المللی در زنجیره تولید و تامین و با مراقبت از جامعه و محیط‌زیست جهت حفظ جنگل‌ها توانسته‌ایم علاوه بر تامین نیازهای داخلی، محصولات خود را به خارج از کشور نیز صادر کند.

در این راستا فاز دوم کارخانه دیبای شوشتر جهت تولید خمیر کاغذ طبق استانداردهای جهانی با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال بهره‌برداری است که می‌تواند علاوه بر تولید مواد اولیه موردنیاز خط کاغذسازی خود، با تامین خمیر ویرجین در بازارهای داخلی و خارجی موجب اشتغال‌زایی و رونق بیشتر اقتصادی کشور شود.

صنایع خمیر و کاغذ دیبای شوشتر در حال حاضر با ۵۰۰ نفر نیروی کار مستقیم و حدود ۳۰۰ نفر به شکل پرسنل شرکت‌های پیمانکاری، به‌عنوان یک کسب‌و‌کار پایدار و مسئولیت‌پذیر به‌صورت شبانه‌روزی در تلاش برای تولید بهترین ترکیب محصول در کمترین زمان و ارائه آن به مشتریان است.

سابقه شرکت 

«صنایع خمیر و کاغذ دیبای شوشتر» ادامه مسیر تکمیل کارخانه بزرگ کاغذسازی است که پیشتر «کاغذ کارون» نام داشت. احداث این واحد در اوایل دهه هفتاد خورشیدی، به‌منظور استفاده از باگاس حاصل از کشت نزدیک به ۲۵ هزار هکتار  نیشکر، به‌عنوان یکی از واحدهای سرمایه‌گذاری بزرگ در کشاورزی و صنعت منطقه، در بخش شمالی دشت خوزستان در منطقه شوشتر بازمی‌گردد. کاغذ کارون به دلایل مختلفی ازجمله جنگ تحمیلی در آن زمان به بهره‌برداری نرسید تا اینکه در آغاز دهه ۹۰ در چند مرحله به بخش خصوصی واگذار شد و امروز «صنایع خمیر و کاغذ دیبای شوشتر» شناخته می‌شود. درنهایت صنایع خمیر و کاغذ دیبای شوشتر اولین کاغذ خود را در مردادماه سال ۱۴۰۰ (2021 Auqust 11) به تولید رساند.

ماموریت 

«صنایع خمیر و کاغذ دیبای شوشتر» با گسترش خط تولید، استفاده از ماشین‌آلات و تجهیزات به‌روز و بهره‌گیری از متخصصان و مهندسان مشتاق و جوان جزو معدود تولیدکنندگان کاغذ ۱۰۰ درصد ویرجین جهت تولید لیوان یک‌بارمصرف و کاغذ چاپ و تحریر و کاغذ کرافت کاملا بهداشتی در خاورمیانه است و امروز به تولید روزانه ۱۵۰ تن کاغذ رسیده و در‌ حال‌ حاضر سهم زیادی در صنعت خمیر و کاغذ به خود اختصاص داده است.

همچنین فاز دوم کارخانه جهت تولید خمیر کاغذ طبق استانداردهای جهانی در حال بهره‌برداری است که علاوه بر تولید مواد اولیه موردنیاز خط کاغذسازی خود، با تامین خمیر ویرجین در بازارهای داخلی و خارجی موجب اشتغال‌زایی و رونق بیشتر اقتصادی کشور شود.

  • بهداشتی سیستم های خبره و مدرن
  • اشتغال زاییتولید خمیرکاغذ
title shape3

چشم انداز

شرکت صنایع خمیر و کاغذ دیبای شوشتر به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کننده انواع کاغذ در ایران، تلاش می‌کند با حفظ و ارتقای سیستم مدیریت یکپارچه با هدف حفظ ثبات کیفی و افزایش کمی محصولات تولیدی در جهت افزایش بهره‌وری، توسعه پایدار و بهبود مستمر گام بردارد.

بهره‌برداری از کارخانه صنایع خمیر و کاغذ دیبای شوشتر، علاوه بر افزایش عرضه کاغذ چاپ و تحریر و خمیر کاغذ از منابع تولید داخلی و کاهش قابل‌توجه ارز مورد نیاز واردات این محصولات، از درجه وابستگی به صنایع کاغذسازی کشور به مواد اولیه وارداتی می‌کاهد. هدف‌گذاری‌های شرکت صنایع خمیر و کاغذ دیبای شوشتر، زنجیره منطقی فعالیت‌های اقتصادی مورد‌نظر در طرح توسعه و عمران بخشی از استان خوزستان را محقق کرده و مشکل ضایعات و پسماند کاشت و برداشت نیشکر با تبدیل آن به ماده اولیه تولید کاغذ برطرف کرده است.

sep img

عوامل ما

حرفه ای ما را ملاقات کنید تیم و متخصص و با آنها تماس بگیرید

همکاران ما